menü

Légiós körkép: Határ Bettiék alapszakaszt, Kovács Adriánék EuroCupot nyertek
2024. április 15.
Czukor Dalmáék a rájátszásban.

A héten befejez?dött az Euroliga a Crvena zvezda számára - belgrádi együttes 100-55-re kikapott az Anadolu Efes otthonában, így 11-23-mal, a 16. helyen zárta a szezont. Hanga Ádám 6 pontot ért el. Az ABA Liga negyeddönt?je ma este kezd?dik a zvezda számára a montenegrói SC Derby ellen.
A Básquet Girona fordulatos els? félid? után szoros meccsen kapott ki a Barcától (75-81), maradt a 14. helyen (10-19). Golomán György ezúttal sem játszott.
A MoraBanc Andorra nagyszer? els? 20 perc után végül kikapott a Herbalife Gran Canaria vendégeként (97-92) - ugyanolyan mérleggel áll a gárda a 13. pozícióban, mint a mögötte lév? Girona (10-19). Somogyi Ádámot nevezték a meccsre, de nem került pályára.
A Trefl Sopot egy végig szoros mérk?zést egy 5.2 másodperccel a vége el?tt dobott büntet?vel tudott megnyerni a Tauron GTK Gliwice otthonában (79-80). A Sopot ezzel 21-7-re módosította mérlegét, egyetlen meccsre van a listavezet? Anwil Wloclawekt?l (22-6), és mivel a King Szczecin kikapott (18-10), így két fordulóval az alapszakasz vége el?tt már biztosan minimum második kiemelt a rájátszásra. Váradi Benedek 3 ponttal, 2 lepattanóval és 2 gólpasszal zárt.
A Neptunas két egészen kiváló középs? negyedére alapozva verte a 7Bet-Lietkabelist (88-84), ezzel meg is el?zte riválisát a tabellán, már az ötödik pozícióban található (13-12). Maronka Zsombor 2 ponttal, 1 lepattanóval és 1 szerzett labdával járult hozzá a sikerhez.
A Kawasaki Brave Thunders összekapta magát a múlt heti két zakója után, és három gy?zelmet söpört be szerda óta - el?bb a Sunrockers Shibuyát (80-52), majd kétszer a Shinshu Brave Warriors Naganót verték (82-90, 76-80). A Kawasaki ezzel visszakerült a Central csoport harmadik helyére (29-24) hét mérk?zéssel az alapszakasz vége el?tt. Rosco Allen els?re csak egy negyedet játszott (2 pont, 4 lepattanó, 1 gólpassz), és a Shinshu elleni két összecsapás során is csak 15-15 percet töltött a pályán el?bb 7 pontért, 4 lepattanóért és 2 gólpasszért, majd 14 pontért, 4 lepattanóért és 2 gólpasszért (16 VAL).
A Enisey Krasnojarsk a múlt héten el?bb kikapott a Parma-Pari otthonában (106-94), a Lokomotivot viszont legy?zte idegenben (76-83) - az 1 gy?zelemmel jobban álló Parma-Pari mögött továbbra is hatodik a gárda a középszakasz A csoportjában. Mikael Hopkinsnak els?re nem ment (2 pont, 7 lepattanó), a Lokomotiv ellen viszont hasznos volt (6 pont, 8 lepattanó, 1-1 gólpassz, blokk és szerzett labda, 10 VAL).
Ugyanitt kell megemlíteni azt, amir?l hétvégén már olvashattatok facebook és Instagram oldalunkon: Kovács Adrián els? magyar edz?ként EuroCupot nyert a Paris Basketball csapatával, amely ezzel kivívta a jogot a jöv? évi Euroliga-indulásra.
A hölgyekre áttérve kezdjünk szokás szerint a Beretta Famila Schióval, amely ezúttal az O.ME.P.S. Battipagliát ütötte ki (101-51), így tartja második helyét a tabellán (19-3) egy fordulóval és egy elhalasztott meccsel az alapszakasz vége el?tt. Sok jó teljesítmény volt a Schiónál, Juhász Dorkáé is közéjük tartozott (11 pont, 9 pattanó, 3 gólpassz, 21 VAL).
Az Oxygen Roma Basket egy újabb borzasztóan fontos gy?zelmet aratott, most az RMB Brixia Basketet múlta felül (76-73), így már a hetedik a tabellán (10-12). A 8. helyen álló Dinamo Banco di Sardegna Sassari, illetve a 9. helyezett Alama San Martino di Lupari egymás ellen játszik az utolsó fordulóban, de a Roma még a hármas holtversenyb?l is jól jön ki, így a f?városi együttes bejutott a rájátszásba. Czukor Dalma 8 pontot és 3 lepattanót rakott a közösbe.
A CBK Mersin a hétvégén az Euroliga Final Fourban szerepelt: a török gárda el?bb a címvéd? Fenerbahcétól (89-80), majd a cseh ZVVZ USK Prahától kapott ki (67-95), így a negyedik helyen zárta a sorozat idei kiírását. Kiss Virág az el?dönt?ben b? negyed óra alatt 3-3 pontot és gólpasszt, illetve 2 lepattanót hozott össze, a bronzmeccsen viszont a török gárda legeredményesebb játékosa volt (19 pont, 6 pattanó, 2 gólpasszt, 1 blokk, 17 VAL).
A Perfumerías Avenida fordulatos mérk?zésen tudott nyerni a Movistar Estudiantes otthonában (63-69), és mivel egymás elleniben jobban áll a második Valenciánál, így egy fordulóval a vége el?tt megnyerte az alapszakaszt (25-4). Határ Bernadett 3 ponttal zárta a találkozót.
Franciaországban csak ezen a hétvégén kezd?dik a rájátszás és a playout.
Romániában viszont lejátszották a bronzcsata els? ütközetét, ezt pedig megnyerte az ACS Sepsi-SIC a Targoviste ellen (82-57), így 1-0-ra vezet a párharcban. Gereben Lívia 6 pontot, 2 lepattanót és 3 gólpasszt ért el.