menü

El?dönt?s n?i válogatottunk a 3x3-as olimpiai selejtez?n
2024. május 19.
Egy gy?zelemre kerültünk az ötkarikás játékoktól.

A debreceni 3×3-as olimpiai selejtez?n a magyar válogatott 16-9-re legy?zte Csehországot és ezzel bejutott az el?dönt?be, ahol 19 óra 5 perct?l Németország lesz a rivális.

Zsúfolásig megtelt a lelátó Debrecenben a negyeddönt?re. A képlet végtelenül egyszer? volt. A gy?ztes meg?rzi esélyét az olimpiai kvótára, a vesztesnek összetörnek a párizsi álmai. Az els? percben 2-0-s el?nyre tettek szert a csehek, de Papp Dia és Kiss Virág révén gyorsan egyenlítettünk. A gyors egyenlítéssel pedig a kezdeti izgalmak is elmúltak. A harmadik perc feléhez érkezve Virág villanásával a vezetést is átvettük. Ezt az el?nyt pedig Böröndy Vivi er?sítette meg egy büntet?vel 4-2-nél. Err?l az állásról érkezett el az els? megszakítás.

A mérk?zés középs? szakaszát Kiss Virág találata vezette fel. Több lehet?ség kimaradt, de Virág révén még tovább tudtuk növelni az el?nyt. Öt perc után 6-2 állt az eredményjelz?n. Ráadásul a csehek összegy?jtötték a 6. faultjukat is. Minden kedvezett a mieinknek, de a csehek sem adták fel. A második megszakításhoz egy duplájuk után 7-5-r?l érkeztünk.

A találkozó utolsó harmadában tudtunk profitálni a csehek faultgondjaiból. Böröndy Vivi büntet?i, majd Szabó Fanni és Kiss Virág találatai 11-5-ös el?nyhöz juttattak minket. Kedvez? pozícióban volt válogatottunk. Két kihagyott büntet? és egy eladott labda azonban elég 3×3-ban, hogy újra kiegyenlítettebbé váljon egy találkozó. A csehek 11-8-ra szépítettek. Id?kérés után viszont Szabó Fanni 12-8-ra alakította az eredményt.

Másfél perc volt vissza. A csehek már csak szépíteni tudtak. A mérk?zést Böröndy Vivi dudaszós találata koronázta meg. Ekkor már felállva tombolt a lelátó. Mindenki tudta mit jelent ez az eredmény. El?dönt?s a magyar válogatott. 19 óra 5 perct?l Németország lesz a rivális. A németek hosszabbítás verték Japánt. Egy gy?zelemre vagyunk az olimpiától.

MAGYARORSZÁG - CSEHORSZÁG 16-9

FIBA 3x3 Olympic Qualifying Tournament 2024, negyeddönt?