Hollandiát is legy?zte n?i 3x3-as válogatottunk
2024. május 16.
Megdolgoztak a sikerért a lányok.

Megszerezte második gy?zelmét is a magyar n?i válogatott a debreceni 3×3-as olimpiai selejtez?n. A mieink 13-11-es gy?zelmet arattak Hollandia ellen.

Driessen kosarával indult a találkozó, majd Slagter is kosarat dobott, így 2-0-ra vezettek a hollandok. Szabó Fanni törte meg a közel két perces magyar kosárcsendet, majd Kiss és Papp találataival átvettük a vezetést (4-2). Ezt követ?en felgyorsultak az események, és egymást váltották a kosarak, de mindig mi jártunk el?rébb. Egyel?re jól bírtuk a nagy iramú meccset (6-5).

Az els? kisebb szünet után jól védekeztünk, de támadásban kicsit kizökkentünk a ritmusból. Szerencsére a hollandok is beleragadtak az eredménybe (6-5). Bettonvil ziccerével el?ször egyenlített (6-6), majd Boonstra triplájával fordított Hollandia (6-8). Böröndy Vivi dobhatott kett?t, amivel ismét egál lett az állás (8-8). Papp kosarára egyb?l jött a válasz, 9-9.

Talán jókor jött a második megszakítás, mert fáradni látszott mind a két csapat. Már a sokadik támadó hibát kapta csapatunk, de ez is csak az agresszivitásunkat mutatja. Driessen kosarával 10-9-re vezetett Hollandia, de Szabó Fanni egyenlített (10-10). Kiss Virág ziccerével ismét nálunk volt az el?ny (11-10). 11-11 után jól védekeztünk és az utolsó egy percbe érkezve Szabó és Kiss pontjaival 13-11-re vezettünk. Több kosár már nem esett, így egy nagyon fontos gy?zelmet arattunk Hollandia ellen. Legközelebb szombaton lépnek pályára a magyar lányok.

MAGYARORSZÁG - HOLLANDIA 13-11

FIBA 3x3 Olympic Qualifying Tournament 2024