menü

Légiós körkép: Hanga Ádám ABA Liga-gy?ztes
2024. május 20.
Váradi Benedek vezette sikerre a Trefl Sopotot.

A Crvena zvezda egy hét leforgása alatt meg is nyerte az ABA Liga dönt?jét a nagy rivális Partizan ellen - kétszer otthon (85-82, 80-73), egyszer pedig idegenben (76-82) gy?zött a piros-fehér alakulat, amely 3-0-s söpréssel lett ABA Liga-gy?ztes. Hanga Ádám továbbra is sérült, de a társakkal tudott már ünnepelni a dönt?t követ?en.
A Trefl Sopot elkezdte az el?dönt?t a negyeddönt? során a harmadik helyen kiemelt Arged BM Stalt kiejt? WKS Slask Wroclaw ellen, és rögtön els?re simán gy?zött is (78-54). Váradi Benedek teljesítményének nagyon örülhettünk, a magyar irányító ugyanis az egész mez?ny legjobbja volt (13 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz, 18 VAL). Folytatás holnap este, de azt is érdemes megemlíteni, hogy a nyolcadik helyen bejutó PGE Spójnia Stangard kiejtette az alapszakaszt megnyer? Anwil Wloclaweket, így a Treflnél van a pályael?ny a rájátszás hátralév? részére.
A Neptunas számára befejez?dött a szezon Litvániában, a klaipedai gárda els?re kikapott a Wolves otthonában (91-84), hazai pályán egyenlített (95-76), de a harmadik mérk?zést megint elbukta idegenben (91-80), így kiesett a litván élvonal negyeddönt?jében. Maronka Zsombor els?re 8 perc játéklehet?séget kapott, aztán 2 lepattanó és 1 szerzett labda került a neve mellé, harmadjára pedig 6 pont, 2-2 lepattanó és gólpassz, illetve 1 szerzett labda (6 VAL) voltak a számai.
A hölgyekre áttérve a Beretta Famila Schio elkezdte a dönt?t Olaszországban, de az els? két idegenbeli mérk?zés után 0-2-vel áll az Umana Reyer Venezia ellen (77-65, 85-64). Juhász Dorka az els? találkozón 11 pontig és 3 lepattanóig jutott (7 VAL), másodjára pedig messze a Schio legjobbja volt (12 pont, 15 pattanó, 6 gólpassz, 21 VAL), hiába.
A Flammes Carolo Basket pedig a Neptunashoz hasonlóan befejezte idényét, csak a francia playoutban - Studer Ágnes együttese az utolsó fordulóban simán verte a Saint-Amand gárdáját (89-71), és ebb?l a magyar válogatott irányítója is kivette a részét (8 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda, 14 VAL).